Witamy ...

 

krótki acz piękny fragment przekazu Tobiasza

 

"… Rzeczywiście nasze domowe zwierzaki są w ten czy inny sposób wplecione w każde nasze życie na Ziemi. Zauważcie, w jakim czasie te drogie wam istoty pojawiały się w waszym życiu.

 Można powiedzieć, że wasze domowe zwierzaki – psy, koty, niektóre gatunki ptaków – są manifestacją części was samych. Nie są w pełni wami, ale płynie w nich wasza energia, one – te cudowne istoty, te wspaniałe dewy i różnego rodzaju inne istoty Ziemi, nie do końca anioły, ale właśnie istoty Ziemi – one wszystkie wchłaniają waszą energię. Tak więc, gdy tego rodzaju istota pojawi się w waszym życiu, gdy pojawi się w waszym domu jakiś zwierzak, to zwróćcie uwagę, w jakim czasie się pojawia i czym się z wami dzieli – będzie to zapewne miłość i mądrość – ale zwróćcie również uwagę na jego przeszłość, ponieważ będzie ona jednocześnie odbiciem waszej przeszłości.

 Te zwierzaki, które pojawiają się w waszym życiu, gdy są jeszcze zupełnie małe, zwykle towarzyszyły wam już w poprzednich wcieleniach. Wasza energia i wasza podróż jest im bardzo dobrze znana, ponieważ towarzyszą wam w tej drodze praktycznie od zawsze. Dlatego też będziecie czuli, że są wam bardzo, ale to bardzo bliskie. One są jak energetyczne gąbki – i są nimi świadomie. Wchłaniają waszą energię i, przepełnione miłością do was, pomagają wam z nią pracować. Tak długo, jak długo wy tę miłość odwzajemniacie.

 Tak więc, gdy spoglądacie im w oczy, zrozumcie, że patrzycie w oczy nie tylko innej istoty, ale także części was samych. Jak najbardziej, to pomaga… Wasze zwierzaki pomagają wam nauczyć się kochać siebie samych."

 

 

I tym oto przesłaniem witamy w naszym pięknym świecie kotów i ludzi, czyli w naszej małej rodzinnej hodowli Cattus de Lux. Przede wszystkim dziękujemy za to, że zagościłeś tutaj - zapraszamy Cię zatem w podróż przez niezwykły świat korniszy.

 

Nazywamy się Ania i Zbyszek Wilczek. Mieszkamy w Łodzi z naszymi niezwykłymi przyjaciółmi. Oboje jesteśmy architektami, pasjonatami sztuki i ... kotów, które wypełniają nam życie bez reszty.

Hodowla Cattus de Lux jest hodowlą istniejącą od 2002 roku, zarejestrowaną w międzynarodowej federacji Federation Internationale Feline FIFe. Jesteśmy także członkiem Club Italia.

 

Anna jest Międzynarodowym Sędzią Felinologicznym FIFe Wszystkich Kategorii. Obecnie działa jako Sekretarz Cornish Rex Breed Council w FIFe, gdzie wszyscy członkowie, doświadczeni  hodowcy korniszy pracują aktywnie nad kierunkami, jakością i dbałością rasy. Piszemy książki oraz artykuły felinologiczne o kotach (choć nie tylko) do różnych czasopism w kraju i za granicą. A’propos zapraszamy do lektury wydanej przez wydawnictwo Egros w 2006 roku książki „Cornish Rex – Pluszowy Kot”, w której Ania zadbała o bliższe spotkanie czytelnika z tym wyjątkowym kotem, a Zbyszek uzupełnił teksty wspaniałymi dowcipnymi rysunkami, które doskonale oddają cechy tej radosnej, wiecznie młodej duchem rasy kotów. W najbliższym czasie planujemy wydanie kolejnej ( jak czas pozwoli ;)

 

Nazwa naszej hodowli Cattus de Lux tłumaczona z języka łacińskiego to 'kot luksusowy' i ten opis doskonale oddaje sedno, czyli to, co było od początku naszym podstawowym założeniem i jest nadal głównym przesłaniem w programie hodowlanym.

Naszym celem jest wyjątkowo elegancki kot na wysokich nogach, nie za długi w tułowiu, za to z długim biczowatym ogonem. Głowa musi zarówno wielkością jak i proporcjami korespondować z całym ciałem. Bardzo ważny jest prosty nos i płaska czaszka, które nadają specyficzny dla rasy wypukły kąt widziany w profilu twarzy.

Zazwyczaj dobrze rozwinięta kufa i poliki pozwalają kotu mieć mocną brodę, niezwykle ważną dla ogólnej ekspresji, która znika u kota ze słabą brodą. Lubimy duże lekko skośnie osadzone oczy, nadające korniszom szalenie magiczny tajemniczy wyraz. Wielkość oka powinna współgrać z wielkością uszu. Cornish Rex jest bez wątpienia rasą wyjątkowo ekstremalną, zatem uszy zawsze mogłyby być większe i jeszcze większe. Ale dla nas o wiele ważniejsze wydaje się umiejscowienie ucha wysoko na czubku głowy niż jego wielkość. Rozjechane na boki uszy sprawiają wrażenie zupełnie innej rasy.

Uważamy też, że hodując koty hodowca powinien mieć swoją osobistą wizję "idealnego Cornish Rexa" w głowie. Staramy się zatem hodować koty piękne i zdrowe, uważnie dobieramy koty w pary wczytując się w linie zapisane w rodowodach tak, aby zachować i utrzymać ten magnetyczny niepowtarzalny wygląd, ale także doskonały temperament. Już wiele lat temu dokonaliśmy istotnej selekcji pod względem ich niezwykłego charakteru, temperamentu i osobowości.

Zatem podstawowym celem naszej hodowli jest zdrowy, radosny, wspaniale zsocjalizowany z człowiekiem oraz doskonały w ekstremalnym typie kot rasy Cornish Rex. Najbardziej szczęśliwi i dumni jesteśmy z komplementów i ciepłych słów, jakie otrzymujemy od "zarażonych" rasą nowych opiekunów naszych pociech oraz ich sukcesów na wystawach w całej Europie.

 

Wszystkimi kotami w naszej hodowli opiekuje się od zawsze Całodobowa Lecznica Weterynaryjna SOWA oraz wspaniała Lecznica Weterynaryjna PUPIL w Łodzi.

 

Ania i Zbyszek Wilczek

polityka prywatności

 copyright © all rights reserved  |  designed by ANTIDOTE